Prihlásenie

 
 


Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Čítať tému

 Vytlačiť tému
Hrob pri Krasniku
admin
Z pošty:

Dobrý deň, pátram po dedovom hrobe, ktorý podľa voj.matriky býv.honv.peš. a hus.plukov Chorvát Martin *1882 VI./II.fol 16 padol 11.júla 1915 u Wyžnice pri Krašniku v gubernii Ľublin (Ruské Poľsko). Označenie cintorína : na bojisku. Nikde sa neviem dopátrať, že či v ten deň ešte padlo viac vojakov, či v ten deň prebiehali boje pri rieke Wyžnica, alebo Kolónia Wyžnica, ktoré sa nachádzajú v blízkosti mesta Krašnik. Bol by som Vám nesmierne vďačný za nejaké informácie, ktoré by mi dopomohli dopracovať sa k pravdepodobnému miestu posledného odpočinku môjho deda. Ďakujem, so srdečným pozdravom Miloš Chorvát, N.Mesto n.V.
 
fekiac
Čas úmrtia zodpovedá koncu 2. bitky pri Krasniku. Najbližšie Wyžnice ja vidím cintorín: http://trobal.pul...z-wojenny/
Ale tých cintorínov je tam vzhľadom na veľký počet padlých neúrekom, pozrite napr. http://www.rowery...ejsca/1914 Województwo lubelskie, powiat kraśnicki... je tam uvedených 11 cintorínov. Ako je uvedené "u Vyznice pri Krasniku" možno mysleli riečku Wyžnicu, a teda okruh pochovania môže byť ešte väčší.
Ale bolo by treba skúmať kde presne sa nachádzal jeho útvar HIR15 v ten deň.
Treba skúmať poľské stránky, písať tým, čo sa problematikou v Poľsku zaoberajú. Určite k niektorým cintorínom existujú zoznamy pochovaných.
 
Ludmila
V súvislosti s našou nedávnou návštevou jedného pána, ktorý stále pátra po dedkovi, ma napadá otázka. Mohol ranený vojak, ktorý stratil pamäť ostať po vojne v Poľsku a nevrátiť sa domov? Pamätal si približne odkiaľ pochádza a že má tri deti. V zozname mŕtvych sme ho nenašli a domov neprišiel. Mohol byť zajatý, zomrieť v nemocnici, atď.
 
Ludmila
Poliaci stále mapujú vojenské cintoríny z 1. svetovej a dopĺňajú mená uvedené na pomníkoch.
 
Ludmila
Hrob pri Krasniku.
Našla som vojaka Loflera, ktorý zahynul 2.7.1915 u Sroža, Krasnik, bol vojakom strel. pl. 30. Pochovaný na bojisku u Stroža
 
Prejdite na fórum:
Vygenerované za: 0,08 sekúnd
894,574 návštev