Ale nie! Kde je JavaScript?
Váš webový prehliadač nemá povolený JavaScript alebo nepodporuje JavaScript. Ak chcete správne zobraziť túto webovú lokalitu, povoľte JavaScript vo svojom webovom prehliadači, alebo inovujte na webový prehliadač, ktorý podporuje JavaScript.
Veľká vojna a územie Slovenska 1914 - 1918

Banner Veľká vojna a územie Slovenska


O akú legionársku jednotku ide

Naposledy aktualizované pred 6 rokmi
adminadminHlavnı administrátor
Odoslané pred 6 rokmi
http://velkavojna.sk/downloads.php?ca...file_id=41

Chcem poprosiť, či by mi nevedel niekto napísať nejaké bližšie informácie o akú jednotku čs. legionárov na fotografii ide. Podľa číselného označenia však budú z rôznych jednotiek. Na tej fotografii by mal byť brat môjho prastarého otca, ktorı narukoval k IR 25 v Lučenci, na ruskom fronte bol zajatı a vstúpil do čs. legii v Rusku.
Za akúkoľvek informáciu veľmi pekne ďakujem a pozdravujem.

Kolesár

www.vhu.cz/wp-content/uploads/2014/12/P1690320.jpg


http://www.vhu.cz/legionarske-stejnok...edne-rade/

Všetci majú v rukách akési mapy a asi sú to teodolity. Tipoval by som zememeračov.
Upravil/a admin dňa 24-02-2018 11:13, pred 6 rokmi
PavolRusnakPavolRusnakVeterán užívateľ
Odoslané pred 6 rokmi
Jednoznačne možno povedať, že na fotografii je mix príslušníkov štyroch rôznych jednotiek rovnakého charakteru. Majú značenia 3, 106, 115 a 203. Podľa uniforiem predpokladám, že spomínanı brat prastarého otca bude najskôr jeden z tıch, čo majú značenie 106 alebo 115.

admin: teodolity používajú aj delostrelci ... mňa skôr zaujalo, na čom asi tak môže sedieť ten fúzatı chlapík vpravo ...
fekiacfekiacMember
Odoslané pred 6 rokmi
Mohlo by to byť puzdro na teodolit... je tam popruh na nesenie na pleci...
branislavbranislavMember
Odoslané pred 6 rokmi
Zaujímavé je prečo sa stretol, pri akej príležitosti takıto pestrı mix legionárskych jednotiek za vojny? Mne to pripadá ako nejaké školenie, vıcvik. Keby som chcel odfotiť delostrelcov, odfotím ich pri dele, alebo náboji a nie s mapami. Tipoval by som, že už ide o povojnovú fotografiu z nejakého školenia, neviem si pomôcť zememeračov.
Vy môžete zobraziť všetky vlákna v tomto fóre.
Vy nemôžete začať nový diskusný príspevok v tomto fóre.
Vy nemôžete odpovedať v tomto diskusnom vlákne.
Vy nemôžete začať v anketu v tomto fóre.
Vy nemôžete na tomto fóre nahrať prílohy.
Vy nemôžete stiahnuť prílohy v tomto fóre.
Moderátor: Administrátor