Ale nie! Kde je JavaScript?
Váš webový prehliadač nemá povolený JavaScript alebo nepodporuje JavaScript. Ak chcete správne zobraziť túto webovú lokalitu, povoľte JavaScript vo svojom webovom prehliadači, alebo inovujte na webový prehliadač, ktorý podporuje JavaScript.
Veľká vojna a územie Slovenska 1914 - 1918

Banner Veľká vojna a územie Slovenska


Identifikácia hodnosti a medailí

Naposledy aktualizované pred 7 rokmi
Odoslané pred 7 rokmi
Ďakujem veľmi pekne, pan Rusnák.
Pomohli ste mi :)
PavolRusnakPavolRusnakVeterán užívateľ
Odoslané pred 7 rokmi
Vzhľadom na to, že mal Váš prastarı otec v roku 1908 vek 22 rokov, je zrejmé, že vojenskú službu plnil práve v čase jeho udeľovania (vtedy bola ešte vojenská služba trojročná a odvádzalo sa vo veku 20-21 rokov). Viac o jubilejnom kríži a podmienkach jeho získania:
http://www.kvhbeskydy.sk/jubilejny-kriz-1908-jubilaumskreuz-1908/

Kvalifikačná šnúrka bola znakom získania kvalifikácie v určitom obore (najčastejšie sú strelecké, no to asi nebude tento prípad), no z fotografie neviem vyčítať o čo išlo.
Odoslané pred 7 rokmi

Citovať

PavolRusnak napísal:

Slobodník, pravdepodobne spoločnej armády (pozrite, či je na pracke opaska orlica). Medaila vľavo je Jubilejnı kríž z roku 1908 na vojenskej stuhe (v tom čase bol zjavne na vojenskej službe) a vpravo je tiež nejakı pamätnı kríž, či služobnı odznak.




Dobrı deň,
ďakujem veľmi pekne, pán Rusnák. áno, zdá sa podľa fotky, že to asi bude orlica. Našla som na internete pre porovnanie inú a vyzera to dosť podobne.
Veľmi pekne Vám ďakujem. Hľadala som na gúgly aj tie kríže, ale zdá sa, že typov tıch krížov je celkom dosť, fotka nie až taká ostrá, teda nie je veľmi možné určiť, akı kríž to je. Rodinné dedičstvo tie medaily nejako nezahŕňa.

Chcela by som sa tiež spıtať na tú šnúrku, čo mu ide pod vrecko. Je to tiež nejakı symbol hodnosti?
A tiež, prečo bol ZJAVNE na vojenskej službe. Aby to aj mne bolo zjavné :) ˇ
Veľmi pekne Vám ďakujem za Váš čas aj ochotu.
Upravil/a Viera Osterova dňa 17-07-2017 13:09, pred 7 rokmi
Nemáte povolenie na zobrazenie príloh
PavolRusnakPavolRusnakVeterán užívateľ
Odoslané pred 7 rokmi
Slobodník, pravdepodobne spoločnej armády (pozrite, či je na pracke opaska orlica). Medaila vľavo je Jubilejnı kríž z roku 1908 na vojenskej stuhe (v tom čase bol zjavne na vojenskej službe) a vpravo je tiež nejakı pamätnı kríž, či služobnı odznak.
Odoslané pred 7 rokmi
Dobrı deň,
toto je môj prastarı otec Peter Oster (* 29.6.1886 v obci Begisveti Djuradj vo Vojvodine v Srbsku).
Neviem, z ktorého roku je fotka. Ale má tam nejako po tridsiatke.
Chcela by som sa opıtať, či je možné z jeho uniformy zistiť hodnosť, prípadne, v akıch armádnych zložkách slúžil. Dospelı život strávil na Slovensku.
Za čo mohol dostať tie dve medaily?
Ďakujem za akékoľvek informácie.
Viera
Upravil/a Viera Osterova dňa 14-07-2017 19:52, pred 7 rokmi
Nemáte povolenie na zobrazenie príloh
Vy môžete zobraziť všetky vlákna v tomto fóre.
Vy nemôžete začať nový diskusný príspevok v tomto fóre.
Vy nemôžete odpovedať v tomto diskusnom vlákne.
Vy nemôžete začať v anketu v tomto fóre.
Vy nemôžete na tomto fóre nahrať prílohy.
Vy nemôžete stiahnuť prílohy v tomto fóre.
Moderátor: Administrátor