Ale nie! Kde je JavaScript?
Váš webový prehliadač nemá povolený JavaScript alebo nepodporuje JavaScript. Ak chcete správne zobraziť túto webovú lokalitu, povoľte JavaScript vo svojom webovom prehliadači, alebo inovujte na webový prehliadač, ktorý podporuje JavaScript.
Veľká vojna a územie Slovenska 1914 - 1918

Banner Veľká vojna a územie Slovenska


János VAREHAI, 1891, Hencovce

Naposledy aktualizované pred 9 rokmi
adminadminHlavnı administrátor
Odoslané pred 9 rokmi
Z pošty

Dobrı deň prajem. Vykonávam Genealogickı vıskum mojích, ako aj mojej manželky rodinnıch predkov, ale kedže som v tomto obore amatér a tento vıskum je pre mňa iba koníčkom, potreboval by som ale zistiť priebeh vojenskej služby môjho pradeda, nakoľko som vyčerpal všetky možnosti v rámci mojích schopností. Zaslal som žiadosti o poskytnutie informácií z vojensıch záznamom, ktoré som adresoval na Voj. archív v Prahe, Viedni ako aj Budapešti, kde mi bolo odpísané: z Prahy, že kmeňovı spis menovaného bol v časoch komunizmu skartovanı, z Viedne odpísané, že bol odovzdanı do Prahy a v Budapešti zasa, že bol zničenı v priebehu 2. svetovej vojny. Nakoľko viem, že každá voj. jednotka si viedla vnútorné rozkazy (platí to aj v súčasnosti), vedel by ste neakım spôsobom zistiť za vopred dohodnutú cenu, čo sa dá o menovanom z jeho pôsobenia v armáde Rakúsko-Uhorska, počas jeho vıkonu prezenčnej služby na vytvorenie priebehu voj. služby, po prípade vytvoriť zo získanıch údajom priebeh služby? Pradedo sa volal (dobové meno a priezvisko menovaného bolo János VAREHAI, nar. 23.02.1891 v Hencovciach,okr. Vranov nad Topľou, kde bol aj trvale bytom (dobovı názov obce Henczócz) a 1. svetovú vojnu prežil bez vážnej ujmy na zdravı.
Vy môžete zobraziť všetky vlákna v tomto fóre.
Vy nemôžete začať nový diskusný príspevok v tomto fóre.
Vy nemôžete odpovedať v tomto diskusnom vlákne.
Vy nemôžete začať v anketu v tomto fóre.
Vy nemôžete na tomto fóre nahrať prílohy.
Vy nemôžete stiahnuť prílohy v tomto fóre.
Moderátor: Administrátor