Prihlásenie

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Čítať tému

Vytlačiť tému
Gápa a Lonc-Mičky
admin
Dobrý deň,

Všimol som si, že na Vašej práci na databáze padlých vojakov z územia Slovenska čerpáte aj z Kníh zomrelých, ktoré sú uložené vo VHA Bratislava. Preto by som Vás chcel poprosiť, či by ste mi nemohli pomôcť v pátraní po mojich dvoch predkoch, ktorí zahynuli v 1. svetovej vojne, a to:

1)Ján Gápa, narodený 31.3. 1875, Závodie, okres Žilina (po maďarsky Szentistvánpatak), ktorý pravdepodobne slúžil v nejakom honvédskom pešom pluku. Mám fragment jeho kmeňového listu, ktorý mi poslali z VHA Praha, z ktorého vyplýva, že dňa 30. 12. 1915 ešte nebol odvedený. Viac informácií o jehi službe vrátane jeho úmrtia sa v kmeňovom liste nenachádzajú.

2)Štefan Lonc-Mičky, narodený 18.6. 1889, Turie, okres Žilina (po maďarsky Háromudvar), ktorý pravedpodobne slúžil v 71. trenčianskom pešom pluku, pretože jeho známy z Turia (Vendelín Jarina) v tomto pluku slúžil tiež a podľa jeho rozprávania pravdepodone zahynul v roku 1914 alebo 1915 na východnej fronte. Môže byť uvedený aj ako Lvonc alebo Lvoncz.

Som ochotný uhradiť prípadné poplatky a iné finančné výdavky. Za skorú odpoveď Vám veľmi pekne ďakujem a v Novom roku Vám želám veľa úspechov vo Vašej záslužnej práci zostavovania databázy padlých vojakov z územia Slovenska.

S pozdravom

Richard JARINA, Žilina

fekiac
Tu je nejaký Štefan Lonc = Ljoncz István http://kramerius....id=9841790

http://digi.lande.../LOG_0023/

ale s iným dátumom narodenia...ten mal asi prímenie Brezovský - podľa VHA Praha.

V zoznamoch strát som nenašiel ani jedného z nich, ale ešte treba hľadať varianty mena, aj mena dedín atď.
A naozaj, treba prejsť knihy umretých.

admin
Z pošty:

Dobrý deň,
Chcel by som Vám iba oznámiť, že som sa snažil pátrať po mojich príbuzných aj na matričnom úrade, a zistil som, že Ján Gápa narodený 31.3. 1875 nezomrel vo vojne, ako som si myslel, ale zomrel doma v Závodí 5. mája 1916. Mal som teda nesprávnu informáciu.Štefan Lonc-Mičky zjavne naozaj zahynul vo vojne, pretože záznam o jeho úmrtí sa úmrtných matrikách nenachádza. To je zatiaľ všetko, čo sa mi podarilo zistiť.

richard jarina

Prejdite na fórum:
Vygenerované za: 0,08 sekúnd
868,304 návštev