Prihlásenie

 
 


Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Čítať tému

 Vytlačiť tému
Juraj Rolko
admin
Z našej pošty:

Dobrý deň,
chcel by som Vás požiadať o pomoc pri získaní informácií o mojom predkovi, ktorý padol v 1. sv. vojne. Poznám len jeho meno: Juraj Rolko a mám jeho fotografiu a časť kartičky na ktorej sú nejaké nápisy, ktoré prikladám k tomuto emailu. Mal by pochádzať z Mojša neďaleko Žiliny, jeho žena je tu pochovaná.

Vopred ďakujem za akúkoľvek pomoc

Michal Vršanský

Obrázky:
https://drive.goo...sp=sharing
https://drive.goo...sp=sharing
https://drive.goo...sp=sharing

Familysearch:
https://www.famil...1:KHWW-TG5

Karta:
http://vuapraha.c...r/12175922
Upravil admin dňa 20-11-2017 14:48
 
fekiac
V zozname strát je niekoľko Jurajov Rolkov, najviac by však vyhovoval strohým informáciám, ktoré máte: Rolko Georg, Inft., IR. 71, 15. Komp., verw. zo Zoznamu strát č. 38. Teda vojak pešieho pluku č. 71, ktorý bol ranený na začiatku vojny. Veľa to nehovorí, ale ak je to on a neskôr umrel, záznam o úmrtí by mohol byť v matrike 71. pešieho pluku. Tam by to mohol pozrieť kolega "peter", ktorý je na 71. peší pluk expertom.

Foto je zo Sliezskej Ostravy... možno tam bola záložná nemocnica, v ktorej sa liečil a dal sa odfotografovať... foto ale môže byť aj spred vojny... čo mohol robiť v Sl. Ostrave?

Informácia z databázy v Prahe: http://www.vuapra...r/12175922 už hovorí jasnejšie, že Juraj Rolko je nezvestný od 13.8.1914... až dodnes.
 
Prejdite na fórum:
Vygenerované za: 0,07 sekúnd
894,549 návštev