Prihlásenie

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Čítať tému

Vytlačiť tému
Identifikácia hodnosti a medailí
Viera Osterova
Dobrý deň,
toto je môj prastarý otec Peter Oster (* 29.6.1886 v obci Begisveti Djuradj vo Vojvodine v Srbsku).
Neviem, z ktorého roku je fotka. Ale má tam nejako po tridsiatke.
Chcela by som sa opýtať, či je možné z jeho uniformy zistiť hodnosť, prípadne, v akých armádnych zložkách slúžil. Dospelý život strávil na Slovensku.
Za čo mohol dostať tie dve medaily?
Ďakujem za akékoľvek informácie.
Viera
Viera Osterova nasledujúce prílohy obrázky:
peter_oster_v_uniforme.jpg peter_oster_vojak_2.jpg

Upravil Viera Osterova dňa 14-07-2017 19:52

PavolRusnak
Slobodník, pravdepodobne spoločnej armády (pozrite, či je na pracke opaska orlica). Medaila vľavo je Jubilejný kríž z roku 1908 na vojenskej stuhe (v tom čase bol zjavne na vojenskej službe) a vpravo je tiež nejaký pamätný kríž, či služobný odznak.

Viera Osterova
PavolRusnak napísal:

Slobodník, pravdepodobne spoločnej armády (pozrite, či je na pracke opaska orlica). Medaila vľavo je Jubilejný kríž z roku 1908 na vojenskej stuhe (v tom čase bol zjavne na vojenskej službe) a vpravo je tiež nejaký pamätný kríž, či služobný odznak.

Dobrý deň,
ďakujem veľmi pekne, pán Rusnák. áno, zdá sa podľa fotky, že to asi bude orlica. Našla som na internete pre porovnanie inú a vyzera to dosť podobne.
Veľmi pekne Vám ďakujem. Hľadala som na gúgly aj tie kríže, ale zdá sa, že typov tých krížov je celkom dosť, fotka nie až taká ostrá, teda nie je veľmi možné určiť, aký kríž to je. Rodinné dedičstvo tie medaily nejako nezahŕňa.

Chcela by som sa tiež spýtať na tú šnúrku, čo mu ide pod vrecko. Je to tiež nejaký symbol hodnosti?
A tiež, prečo bol ZJAVNE na vojenskej službe. Aby to aj mne bolo zjavné Smile ˇ
Veľmi pekne Vám ďakujem za Váš čas aj ochotu.
Viera Osterova nasledujúce prílohy obrázky:
medaily_a_nrka.jpg peter_oster_pracka_na_opasku.jpg pracka_opasok.jpg

Upravil Viera Osterova dňa 17-07-2017 13:09

Prejdite na fórum:
Vygenerované za: 0,05 sekúnd
659,446 návštev